Username
Adgangskode
Remember Me
5865 Bolero med krave og 3/4 ærmer. Symønster
Elegant bolero med krave og 3/4 ærmer – et klassisk valg, der giver et feminint touch til både hverdag og særlige lejligheder. PDF symønster 5865 er ideelt som let overtøj til kjoler og toppe.
Du skal bruge:
Fast tætvævet kjolestof ca. 0,9 m (str. 32-42), ca. 1,2 m (str. 44-54) med en stofbredde på 150 cm.
Vlieseline.
Tillæg for pasform til bolero i brystvidde – 8 cm.
Læs også, hvor meget stof du skal bruge til dit syprojekt.
Og husk på besparelse, køb et klippekort til dine symønstre.
Kombinér boleroen med en spencer, en tætsiddende top samt bukser eller en nederdel for et stilfuldt look.
Del gerne denne side på dine sociale medier.
Ekstra funktion! Du har mulighed for at bestille et GRATIS kontrolmønster (ikke til udskrivning) med alle dele. Opmål og tjek ved hjælp af gitter (for PDF) eller ved hjælp af Print-LK-dk program: længde, taljemål, mervidde og omkreds. Det vil spare dig tid ved syningen. Bestil kun mønstre, du bliver glad for!
Du modtager et mønster på den email-adresse, der er angivet på tidspunktet for bestilling eller ved registreringen. Papirmønstre sendes ikke ud. Mønsteret kan sendes som en PDF-fil i A4 eller A3 format eller som en Lek2-fil, der kan åbnes i programmet PRINT-LK-dk
Обратный звонок
Заполните форму и в течение пары часов наш менеджер свяжется с Вами